TYNKI i POSADZKI

Niczego nie znaleziono

Tytuł: Tynki i posadzki.

 Tynki i posadzki stanowią nieodłączny element każdego domu. Tyn to powszechny sposób wykańczania ścian i sufitów w lokalach mieszkalnych. Na pierwszy plan wyłaniają się tynki gipsowe, a zwłaszcza tynki maszynowe, które zyskały popularność dzięki szybkiej technologii wykonania oraz nieszkodliwym właściwościom gipsu, który odbiera z otoczenia wilgoć i oddaje ją, kiedy tylko powietrze w pomieszczeniu staje się suche. Ten rodzaj tynku przyczynia się do uczucia przytulności. Posadzka to inaczej ostatnia i najbardziej widoczna część podłogi. Bardzo często ma ona charakter dekoracyjny. Istnieje wiele rodzai posadzek. Między innymi są to posadzki spoinowe, bezspoinowe, mozaikowe i żywiczne. Jak więc przygotować dobre zapytanie ofertowe i wybrać firmę, która wykona swoją pracę najlepiej i nie oszuka nas? Oto kilka rad:

1. Jakie czynniki wpływają na cenę produktów i usług w tej branży?

Przede wszystkim najważniejszym czynnikiem, który odpowiada za cenę, jest ilość metrów kwadratowych i rodzaj posadzki. Parkiety drewniane od lat cieszą się rzeszą zwolenników ze względu na uczucie ciepła, przyjemność w dotyku i izolację cieplną. Warto pamiętać, że nie zaleca się ich pod ogrzewanie podłogowe, ponieważ źle przewodzą ciepło. Panele to dużo tańsze materiały, również stosowane przez wielu ludzi. Cechuje je prosty montaż. Kiedyś uważane były za słaby sybstytut drewna, jednak obecnie wykonywane są z nieco trwalszych materiałów. Płytki to kolejny rodzaj posadzki. Dawniej zrobiły ściany i podłogi łazienek i kuchni, jednak dziś widok płytek w salonie już nikogo nie dziwi. W sklepach dostępne są ich różne rodzaje jak matowe, połyskujące, imitujące beton, czy drewno. W przypadku tynków sprawa wygląda nieco inaczej. Wyróżniamy najczęściej tynki gipsowe  cementowo wapienne. Ten drugi stworzony jest do wykonywania wypraw tynkarskich. Stosowany jest zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Zalecany jest na podłoża o wysokiej izolacji cieplnej jak cegły, czy pustaki. Najczęściej poleca się tynki maszynowe cem-wap gwarantujące najwyższą jakość. Styropian posadzkowy służy do wyrównania podłoża i zwiększenia izolacji cieplnej. 

2. Jak przygotować się do precyzyjnego wystawienia zlecenia?

Im precyzyjniej wystawimy zlecenie, tym bardziej dokładne oferty otrzymamy. Ekipa budowlana, mając dokładne wymagania i informacje, lepiej sprecyzuje cenę końcową i czas wykonywania prac. Najlepiej dokładnie samemu wymierzyć pomieszczenie i określić, czy materiały kupujemy we własnym zakresie, czy zlecamy to firmie budowlanej. Należy również określić czas, w którym oczekujemy wykonania zlecenia. Warto umieścić również kartkę gwarancyjną, która uchroni nas przed ewentualnymi problemami, spowodowanymi brakiem chęci naprawy niedociągnięć przez firmę budowlaną. 

3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Podczas przeglądania ofert, które wystawiły nam firmy budowlane, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na cenę. Nie warto wybierać najtańszą ofertę, gdyż może to sugerować nieprecyzyjność budowlańców i możliwość wykonywania prac byle jak. Warto wpisać daną nazwę firmy w wyszukiwarkę, być może uzyskamy bardziej szczegółowe informacje na temat niej. 

4. Jak czytać ofertę?

Należy zwrócić uwagę na cenę, czas realizacji i rodzaj materiałów, które mają zostać użyte. Konieczne jest zwrócenie uwagi na dodatkowe wymagania oferenta, które musimy spełnić. 

5. Jak nie dać się oszukać?

Po pierwsze konieczne jest podpisanie umowy, w której zawarty jest czas realizacji i wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. Optymalnym rozwiązaniem będzie podpisanie karty gwarancyjnej (gwarancja jakości), która zabezpieczy nas od wszelkich usterek wynikłych po odbiorze końcowym.

6. Jak rozmawiać z oferentem?

Należy zwrócić uwagę na to, jakie jest nasze pierwsze wrażenie o oferencie. Podczas rozmowy zazwyczaj można sprawdzić nastawienie danej osoby do powierzonych mu zadań. Warto skorzystać z usług osoby, od której bije rzetelność i uczciwość. Przed wyborem konkretnej firmy należy uzyskać informacje na temat szczegółów budowlanych, z którymi związane jest zlecenie, aby budowlaniec wiedział, że nie rozmawia z osobą niezaznajomioną w branży budowlanej, którą łatwo można oszukać.

***
Facebook Google Youtube