ŚCIANY

Niczego nie znaleziono

Ściany - to jedne z najważniejszych elementów każdego domu.

Warto zwrócić uwagę, że rozróżniamy kilka rodzajów murów. Technologie wnoszenia tych murów są jedno, dwu lub trzywarstwowe. Czym różnią się i który wybór jest najkorzystniejszy? Należy więc przyjrzeć się kilku terminom dotyczącym ścian nieco bliżej. 

  Beton komórkowy biały

  To materiał budowlany powstały poprzez wprowadzenie określonej ilości gazu do kieszonek cementowych. 

  Ceramika poryzowana

  Jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. W celu jej jeszcze lepszego wykorzystania można wzmocnić ją wkładem z wełny. 

  Ściany z bali

  W górskich rejonach można zauważyć ściany z bali. Dom zyskuje wówczas piękny i niespotykany wygląd. Wadą takich ścian jest ich konserwacja i zabezpieczenie ich przez potencjalnych natarciem korników. 

  Ściany gipsowe

  Niesłychaną popularnością w tradycyjnej architekturze cieszą się ściany gipsowe, ponieważ charakteryzują się wysoką izolacją cieplną oraz gładką strukturą, dzięki czemu remont stanie się szybszy i przyjemniejszy.

  Nadproża

  To istotny element na każdej budowie, ponieważ przekrywają one otwory w oknach, drzwiach i ścianach zewnętrznych.

  Ściana szkieletowa

  Ściana szkieletowa to ściana, w której elementy konstrukcyjne są oddzielone od mniej wytrzymałego materiału tworzącego wypełnienie. 

Jak przygotować się do zlecenia wykonania ścian w naszym domu? Na co zwrócić uwagę?

Jakie czynniki wpływają na cenę produktów i usług w tej branży?

Składa się na nią kilka czynników. Przede wszystkim są to:

 • ilość i
 • wielkość danych ścian oraz
 • rodzaj materiałów wykorzystywanych w tym celu.
 • Dodatkowo ważna jest też grubość ścian. W przypadku tworzenia ścian zewnętrznych wykorzystuje się ściany murowane, natomiast wewnątrz domu są to często ściany gipsowe, ponieważ są cieńsze i dużo gładsze. Często jednak dla większego bezpieczeństwa warto jest umieścić wewnątrz ściany murowane o cieńszej strukturze niż te zewnętrzne.

  Jak przygotować się do precyzyjnego wystawienia zlecenia?

  Kiedy przestępujemy do wystawiania oferty, musimy dokładnie sprecyzować nasze oczekiwania względem firmy budowlanej. Konieczne jest dokładne określenie powierzchni i rodzaju ścian, jakie chcielibyśmy wykonać. Dzięki temu unikniemy nieporozumień i uzyskamy dokładniejszą wycenę za wykonywane prace remontowe. Niesamowicie ułatwia to kontakt klienta z oferentem. Dodatkowo ważne jest, aby zastanowić się, czy materiał kupujemy we własnym zakresie, czy też powierzamy to formie remontowej. Konieczne jest też określenie dokładnego terminu, w którym mają zostać przeprowadzone prace. 

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

  Przy wyborze oferty warto zwrócić uwagę na rzetelność firmy. W tym celu należy wpisać nazwę działalności w wyszukiwarkę i już po chwili będziemy mogli uzyskać opinie innych klientów. Zazwyczaj, kiedy firma jest nierzetelna, a klienci niezadowoleni, opisują oni całą sytuację w internecie, aby inni ludzi nie padli ofiara oszustów. Cena to kolejny czynnik, który świadczy o jakości wykonywanych usług, ponieważ kiedy jest ona zbyt niska, może sugerować to, że budowlańcy wykonują swoją pracę nierzetelnie. W tym przypadku oszczędzanie nie jest dobrym rozwiązaniem.

  Jak czytać ofertę?

  W ofercie powinny zostać uwzględnione wszelkie szczegóły dotyczące prac remontowych. Na dokumentach koniecznie musi widnieć konkretny termin kończący pracę ekipy. Ważna jest również cena za metr kwadratowy i za całość. 

  Jak nie dać się oszukać?

  Nikt nie chce paść ofiarą oszustwa, jednak są one dosyć popularne. Konieczne jest podpisanie umowy. To ona uchroni nas przed możliwymi nieuczciwościami ze strony oferenta. Mając w rękach podpisany dokument, możemy ubiegać się w sądzie o odszkodowanie w przypadku oszustwa i niedotrzymania terminu umowy.

  Jak rozmawiać z oferentem?

  Przede wszystkim trzeba być konkretnym i twardo postawić warunki. Kiedy oferent zobaczy, że ma do czynienia z osobą stanowczą i dokładną, będzie bał się różnego rodzaju przekrętów. 


  Facebook Google Youtube