NARZĘDZIA MURARSKIE

Niczego nie znaleziono

Narzędzia murarskie do budowy domu - murowanie gazobetonu

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie budowlane, do którego należy się odpowiednio wcześniej przygotować. Przecież już murowanie ścian za pomocą najnowszych technologii gazobetonu opiera się na zastosowanie ważnych narzędzi murarskich. Dzięki nim udaje się wykonać część, a nawet większość prac, które wykonuje się bez pomocy dodatkowych maszyn lub urządzeń. Pozwalają na poprawne murowanie. Takie narzędzia po prostu usprawniają i przyśpieszają prace na budowie. Gwarantują nam, że każdy budynek, w tym także dom, zostanie zbudowany właściwie i na czas. Poznajmy więc najważniejsze narzędzia murarskie do budowy domu.

1. Kielnie do kleju
Kielnie to narzędzie murarskie najcześciej spotykane, wykorzystywane do precyzyjnego nakładania zaprawy cienkowarstwowej, biorąc jeszcze pod uwagę spoiny od 1 do 3 mm. Z wyglądu narzędzie to jest podobne do korytka na jednym brzegu zakończone odpowiednimi ząbkami. Jego szerokość powinna być w pełni dostosowana do szerokości materiału. Wyróżnia się kilka rodzajów kielni. Najpopularniejsze z nich to kielnia do murowania i kielnia do budowania. Ważna jest ich wysoka jakość wykonania, która przyczynia się do wyeliminowania ryzyka powstawania mostków termicznych w ścianie i przyleganie bloczków w warstwach.

2. Prowadnica kątowa
Prowadnica przeznaczona jest do pozycjonowania szyny prowadzącej na obrabianym elemencie. Dzięki niej możliwe jest idealne cięcie materiału pod ustawionym kątem. Dzieki temu udaje się precyzyjnie przyciąć każdy bloczek do konkretnego rozmiaru. Prowadnica kątowa dodatkowo zapobiega przesuwaniu się bloczka w czasie pracy.

3. Piła widiowa
Narzędzie murarskie stosowane do ciącia bloczków do murowania ścian, cechujące się wysoką dokładnością działania.

4. Taśma do piły

5. Paca do szlifowania
Dzięki niej możliwe jest uzyskanie gładkiej powierzchni przyciętego bloczka. Gwarantuje tym sposobem idealne przyleganie zaprawy. Przyczynia się do wyrównania powierzchni bloczka odpowiednio wykonaną pacą.

6. Strug
Strug to wyjątkowe narzędzie, które w pracach murarskich stosowane jest do wyrównywania drobnych nierówności murów z bloczków.
Narzędzie do wyrównywania drobnych nierówności murów z bloczków Ytong odmiany 0,6.

7. Rylec
Narzędzie to wykonane jest ze stali ocynkowanej wraz z roczką drewnianą na górze i wykorzystywane jest do wykonywania bruz pod instalacje elektryczne, wodne i wiele innych. Komfortowe użytkowanie gwarantuje wysokiej jakości, drewniane, rękojeść. Rylec umożliwia więc właściwe układanie przewodów podczas budowy domu.

Pozostałe narzędzia murarskie do budowy domu

Podczas budowy domu korzystamy również z wielu innych, cennych, narzędzi murarskich i budowlanych. Zapoznajmy się z nimi.

Dodatkowe narzędzia murarskie:

- młotek gumowy - wpływa na idealne ułożenie bloczków
- zbrojenie spoin
- kotwa do murów
- łącznik do ścian
- pion murarki - pozwala utrzymać idealną pozycję ścian
- sito budowlane
- łata murarska
- hak murarski
- sznurek murarski - ułatwia pracę i przenoszenie cennych narzędzi, materiałów budowlanych
- mieszarka
- wiadro budowlane

Odpowiednia firma budowlana do budowy domu

Dobrze byłoby zadbać o współpracę z firmą budowlaną, która od wielu lat posiada i regularnie korzysta z takich narzędzi. Wtedy mamy pewność, że wszystkie swoje usługi wykonują na jak najwyższym poziomie. Wszystkie narzędzia uzyskali ze sprawdzonych sklepów bądź hurtowni budowlanych. Takie produkty są możliwe do użytku na terenie całej Unii Europejskiej, co wynika z odpowiedniego znaku jakości CE, który pojawia się na opakowaniu i etykiecie. Tylko takie narzędzia powinny znaleźć się w ich użytkowaniu, ponieważ są zgodne z europejską aprobatą lub normą techniczną.

Widzimy więc, że budowa domu wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, umiejętności i wiedzy budowlanej. Duże znaczenie odgrywają również poszczególne narzędzia murarskie. To właśnie dzięki nim możliwe jest murowanie za pomocą technologii gazobetonu. Dzięki niej stawia się domy jeszcze precyzyjniej i szybciej. Są one wtedy skutecznie przygotowane do wieloletniego użytkowania. 

 


Facebook Google Youtube