MEBLE

Niczego nie znaleziono

Meble -  Jak korzystnie kupować meble?

Budowa domu jednorodzinnego to spore wyzwanie - aby wszystko poszło jak trzeba, konieczna jest znajomość wielu różnych branż. Jedną z nich jest branża typowo wnętrzarska, aranżacyjna, a więc oferty związane z produkcją i zakupem mebli. W naszym artykule dowiesz się na co warto zwrócić największą uwagę i jakimi zasadami rządzą się propozycje wytwórni domowego wyposażenia.

Co mówi rynek

Współcześnie na rynku meblowym jest bardzo duża konkurencja i niewątpliwie wpływa to na ceny ofert. Klient może wiele zyskać - może też jednak wiele stracić. Kluczem do udanych zakupów jest świadomość za co konkretnie się płaci. Jednym z najczęstszych czynników, które windują cenniki wysoko w górę, jest marka. Produkty sygnowane luksusowymi, światowymi markami, które znane są przez wzgląd na samo logo i doświadczenie obeznanych w trendach aranżacyjnych projektantów, mogą stanowić znaczny wydatek. Czy warto w nie inwestować? To kwestia indywidualnych wyborów. Za marką często podąża wyższa jakość, jednak wcale nie jest to regułą. Jeśli bardziej od prestiżu liczy się komfort oszczędzania, niewątpliwie także niewielkie, lokalne wytwórnie mebli będą w stanie zaoferować coś interesującego. Ceny wyposażenia kształtowane są także właśnie przez jakość materiałów. Zbyt niska cena może być powodem do niepokoju, lecz salony z meblami często organizują okazyjne akcje promocyjne. Pozwalają one pozytywnie wyróżnić się wśród konkurencji i przyciągać nowych klientów.

Jak przygotować się do zakupu

Każdy dom ma swoje indywidualne potrzeby. Właśnie dlatego przygotowanie się do konfrontacji z ofertą powinno być rozpoczęte od spokojnego spaceru po domu i odpowiedzeniu sobie na rozmaite pytania. Umeblować należy wiele pomieszczeń, a każde z nich może wymagać nieco innego podejścia. Sypialnia - klimatu kameralnego, umożliwiającego relaks. Pokój dziecięcy - przestrzenności, bezpieczeństwa, funkcjonalności. Przedpokój - optymalnego zagospodarowania dostępnego miejsca. Meble kuchenne - wygody i łatwości w utrzymaniu w czystości. Trzeba ustalić jakie pomieszczenia będą wymagać optycznego powiększenia, gdzie pada najwięcej światła, a gdzie dom trzeba doświetlić. Akcesoria meblowe i samo wyposażenie przyczynia się bowiem do wielu iluzji - potrafi grać światłem, rozmiarem, nastrojem. Warto wziąć kartkę papieru, wypisać wszystkie pomieszczenia do umeblowania i zamieścić pod nimi preferowane produkty. Dla przykładu: w salonie musi znaleźć się szafa, a ponieważ salon jest niewielki, może być to szafa jasna, z lustrem dodającym przestrzeni. Rodzina jest duża, zatem szafa powinna być pakowna. Można także wstępnie ustalić sobie zarys budżetu, określić ile pieniędzy na jedno pomieszczenie jest się w stanie wydać.

Jak oglądać oferty

Kolejnym etapem jest przeglądanie ofert. Można robić to za pośrednictwem Internetu bądź w stacjonarnych salonach meblowych. W obu przypadkach trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Wiedząc już czego się szuka i w jakim zarysie cenowym, niewątpliwie dużo łatwiej jest znaleźć odpowiednią ofertę. Wystarczy odhaczyć kolejne elementy z listy (np. szafa duża, jasna, z lustrem, przesuwana). Następnie trzeba poświęcić chwilę na sprawdzenie jakości produktu - zorientować się w materiale, z jakiego został wykonany i solidności łączeń. Rozmawiając ze sprzedawcą, nie należy bać się pytań. Pytania muszą być jednak konkretne i oscylować wokół jakości, nie zaś estetyki czy rodzaju mebla. Jeśli klient nie jest pewien jakie cechy powinien mieć produkt, łatwiej popadnie w chaos i zrobi niekorzystne dla siebie zakupy. W salonach meblowych warto też testować produkty, sprawdzając jak otwierają się szafki, czy nic się nie zacina, nie haczy i czy wszystko wygląda solidnie.

***
Facebook Google Youtube