SCHODY i PODŁOGI

Niczego nie znaleziono

Schody i podłogi czyli jak wyposażyć nasz dom ?

Posiadając swój dom w stanie surowym wymaga oczywiście wykończenia w środku oraz umeblowania. Jednak przed meblowanie oczywiście musimy wykończyć mieszkanie a dopiero potem zabrać się za meblowanie. Tynki,gładzie,malowania to nie są najtrudniejsze rzeczy w wykańczaniu naszego mieszkania, więc skupmy się tym razem na bardziej poważniejszych rzeczach takich jak schody oraz podłogi, ponieważ to tak na prawdę użytkujemy na co dzień. Chodzą po schodach one cały czas pracują dokładnie tak samo wygląda sprawa z parkietem. Poruszając się po naszej podłodze cały czas powstaje nacisk czyli obciążenie na podłogę. Dlatego zarówno schody jak i podłoga w naszym domu to dwie bardzo istotne rzeczy do których powinniśmy przykuć dużą uwagę podczas ich wybierania. Oczywiście rodzai,modeli zarówno schodów jak i podłóg jest całe mnóstwo, więc ciężko będzie wybrać idealne, lecz postaram się w tym poradniku przedstawić schody drewniane oraz parkiet drewniany.

Schody drewniane

Wybierając schody drewniane do domu musimy wiedzieć że występuje ich na prawdę bardzo wiele przeróżnych modeli. W zależności od miejsca w jakim chcemy ustawić schody w naszym mieszkaniu powinniśmy wybrać inny kształt. Na rynku schodów drewnianych spotkamy następujące rodzaje i modele

  • Schody z balustradą drewnianą

Balustrada, czyli zwyczajna barierka znacznie ułatwi wchodzenie jak i schodzenie po schodach oraz zapewni dodatkową ochronę przed spadnięciem ze schodów zwłaszcza jeżeli mamy małe dzieci.Balustrady występują również przeróżne. Od zwykłych poprzez metalowe oraz toczone z drewna. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Schody bez podstopni

Coraz częściej stosowane w nowoczesnych budynkach. Tego typu schody zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu nie musimy tracić aż tak dużo miejsca z naszego mieszkania na klatkę schodową. 

  • Proste schody

Najzwyczajniejsze schody proste bez żadnych podstopni. Bardzo elegancko wyglądają, jednak posiadają jedyną wadę, chcąc wstawić schody proste do domu musimy wygospodarować na nie znaczniej więcej miejsca.

Oprócz wyżej wymienionych trzech najczęściej spotykanych rodzai schodów występują jeszcze między innymi: schody zabiegowe,schody zapraszające,schody w kant oraz schody tak zwane pałacowe.

Podłogi drewniane 

Wybór materiału na podłogę do naszego mieszkania również nie należy do najłatwiejszych, ponieważ rodzi i modeli drewnianych podłóg jest całkiem sporo. Dlatego wybierając podłogę z drewna powinniśmy się na początku zastanowić nad jej kolorem a potem wybrać dopiero materiał jaki byśmy chcieli. Podłogi drewniane oprócz dużej wytrzymałości idealnie pasują niemalże do każdego wnętrza mieszkania, w dodatku bardzo łatwo je utrzymać w czystości.

Parkiet drewniany jest układany z tak zwanych klepek, które mają długość od 25 do maksymalnie 50 cm i grubość zazwyczaj około 2 cm, lecz układane są również o innych grubościach. Jednak parkiety o grubości 2 cm są bardzo optymalne i najczęściej stosowane. Parkiet można układać na przeróżne sposoby. W dawniejszych latach była ogromna moda na układanie parkietu w tak zwane mozaiki i przeróżne wzory na tak zwaną jodełkę. Dziś jednak już mało kto wybiera parkiet układany tak jak dawniej. Najczęściej w obecnych czasach klienci wybierają parkiety układane z jednego gatunku drewna i to w dodatku łączne na wypust i wpust. Drugi rodzaj parkietów najczęściej wybieranych to parkiet dekoracyjny, który w ostatnim czasie stał się bardzo modny. Układa się go z różnych gatunków drewna o przeróżnej kolorystyce i o różnych kształtach. Wszystkie rodzaje parkietu można układać na podłożu mineralnym czyli takim jak: beton,podkład cementowy lub gipsowy. W ostateczności parkiet z powodzeniem można też ułożyć na deskach lub płytach drewnopochodnych, lecz coraz rzadziej układa się w ten sposób. 

 

 

 

***
Facebook Google Youtube