SPRZĘT BUDOWLANY

Niczego nie znaleziono

Sprzęt budowlany - Prace na budowie

Inwestycje w nowe budynki z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Budowy potrafiące ciągnąć się latami, dziś wykonywane są w niespełna rok. Podstawą tak szybkiego działania jest głównie coraz lepsza organizacja prac budowlanych, lepszy materiał budowlany oraz bardziej profesjonalny sprzęt, który pozwala na wykonywanie prac z roku na rok coraz szybciej. Dzięki rozwojowi technologii zyskaliśmy takie urządzenia jak Agregaty malarskie, osuszacze powietrze, przecinarki do glazur, niwelatory i wiele innych sprzętów i materiałów. Pozwala to w szybki i o wiele łatwiejszy sposób realizować zamierzenia budowlane. Jednak by opisać cały proces budowy trzeba wrócić do początku, czyli etapu projektu.


W Polsce na popularności zyskują przedsięwzięcia nazywane fachowo zaprojektuj-wybuduj. Oznacza to, że budowa rozpoczyna się praktycznie równolegle do tworzonego projektu. Takie podejście pozwala w czasie rzeczywistym oszczędzić nawet do roku czasu samej budowy, a także formalności związanych z tym zadaniem. Projekt po wykonaniu koncepcji jest aktualizowany równo z prowadzonymi pracami budowlanymi, niesie to ze sobą wiele zagrożeń, takich jak: pominiecie części prac instalacyjnych, potrzeba wielokrotnego wykonywania wykopów w tych samych miejscach, jak i rozbieranie ścian ze względu na brakujące instalacje elektryczne bądź sanitarne. Do dobrego nadzorowania wszystkimi tymi pracami potrzebna jest odpowiedzialna i doświadczona ekipa inżynierów i kierowników robót. To oni na podstawie posiadanych projektów i projektów koncepcyjnych ustalają konkretnie harmonogram prac budowlanych. Harmonogram wraz z dostarczanymi i konsultowanymi projektami na budowę pozwala na płynne prowadzenie prac związanych z budową nowych obiektów.


Nowoczesne materiały oraz innowacyjne rozwiązania pozwalają nie tylko na szybką budowę obiektów, ale i sprawne modernizacje łącznie z wyburzeniami. Prace takie prowadzone są ze sprzętem takim jak szybko rozkładane rusztowania, betoniarki z możliwością wylewania urobku bezpośrednio z ciężarówki, zsypy na gruz oraz szczególnie ważne agregaty prądotwórcze. Agregaty pełnia szczególnie ważną rolę w miejscach, gdzie dostęp do elektryczności jest utrudniony, a praca bez takich narzędzi jak szlifierka wiertarka lub giętarka byłyby niemożliwe.  


W momencie wykonania wszystkich prac zakrywkowych tzn. takich, które nie będą widoczne po oddaniu budynku do użytku. Przychodzi czas na pracę wykończeniowe tzw. Biały montaż. Ten, kto był na budowie podczas tego etapu budowy doskonale wie, że zachowanie czystości jest tam szczególnie ważne, dodatkowo to właśnie wtedy wychodzą wszystkie błędy wynikające ze źle zaprojektowanych instalacji sanitarnych i elektrycznych. Dzięki specjalistycznym materiałom i sprzętowi, takiemu jak agregaty tynkarskie, malarskie oraz osuszacze powietrza możliwe jest bardzo sprawne wykonanie prac wykończeniowych. Elementarne jest jednak to, by wszystkie prace prowadzone były w odpowiedniej korelacji wszystkich branż. Tylko odpowiednio zaplanowana budowa ma szansę na ukończenie bez późniejszej potrzeby wprowadzania poprawek. Niestety schemat budowy nazywany, jako zaprojektuj wybuduj, bardzo rudnia takie działanie.


Innowacyjne systemy prac budowlanych oraz nowoczesny sprzęt do tworzenia pozwalają na wprowadzenie prac budowlanych równolegle do tworzonego projektu wykonawczego. Najważniejsze jest jednak, aby prace budowlane prowadzone były zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, ustalonym przez zespół doświadczonych inżynierów i kierowników robot. To oni odpowiadają za przebieg i prawidłowość wszystkich prac budowlanych.


Facebook Google Youtube