INSTALACJE

Niczego nie znaleziono

Instalacje domowe

Budowa domu nie składa się tylko z postawienia murów, zainstalowania kranów, grzejników i gniazd. Proces budowy domu wymaga o wiele więcej instalacji, które częściowo mogą okazać się przydatne. Czasem jednak nie są nam absolutnie potrzebne. Wśród instalacji domowych, które możemy rozbudować mamy, zbiorniki na wodę, filtry wody, szambo ekologiczne, odkurzacz centralny, rekuperator, klimatyzacje domofony i systemy alarmowe. Liczba samym instalacji tego typu jest bardzo duża, wprowadzane systemy mają za zadanie ułatwić użytkownikowi funkcjonowanie. Instalacje te nie są potrzebne do życia i można się bez nich obejść. Na które systemy jednak warto zwrócić uwagę? Czy warto łączyć ze sobą niektóre system? i co zrobić, żeby inwestycja okazała się trafioną?

                Podstawowym ograniczeniem w przypadku rozbudowy domu o nowe instalacje jest budżet, to ile mamy pieniędzy decyduje o całkowitej inwestycji. W pierwszej kolejności w przypadku domu z dużą działką, powinno być zwrócenie uwagi na zasoby wody dla ogrodu i roślinności. Zakup zbiornika wody na wodę deszczową i jego zakopanie może spłacić się nam już po roku jego funkcjonowania, gdy dysponujemy dużą ilością roślinności na działce. Połączenie zbiornika z ekologicznym szambem, pozwoli nam na zmaksymalizowanie naszych oszczędności w stosunku do wody, a tym samym bycia bardzie przyjaznym dla środowiska.

                Zainwestowanie w klimatyzację jest na upalne dni zbawienne, gdy nie musimy grzać się w domu, a możemy spokojnie pracować i odpoczywać w jego zakątkach. Niemniej jednak połączenie systemu wentylacji z klimatyzacją i rekuperatorem zapewni nam odpowiednie warunki powietrza przez cały rok, w przypadku dobrego usadowienia budynku, sama klimatyzacja może okazać się być niepotrzebna, gdyż całą pracę wykona za nas klimatyzacja. Warto również zwrócić uwagę na pompy ciepła, które w zimę dają częściowo ciepło, a w leci zimno. Takie pompy wzajemnie wykluczają się z instalacją klimatyzacji. Zakup obu systemu zarządzania powietrzem jest zbędnym wydatkiem.

                Systemy alarmowe w całym domu to dbanie o potrzebne bezpieczeństwo i względny spokój. Zabezpieczać można się jednak w nieskończoność. Dom jednorodzinny obwarowany kamerami i systemami kontroli dostępu lub nowoczesnymi czujnikami ruchu to niekiedy przesada. Zainwestowanie jednak w dobrze zlokalizowane czujniki ruchu zintegrowane z oświetleniem zewnętrznym dadzą poczucie bezpieczeństwa w podobnym stopni. Zainwestowanie w wideo domofon pozwoli użytkownikom na bezpieczniejszy kontakt z ludźmi, którzy chcą odwiedzić właściciela posesji.

                Godnymi uwagi instalacjami są tzw. Inteligentne domy. Poprzez odpowiednie integrowanie ich użytkownik, może zarządzać oświetleniem w domu z poziomu aplikacji mobilnej w telefonie. Dysponuje dostępem do zainstalowanych kamer, a także może monitorować zużycie wody i prądy z poziomu programu w komputerze. Systemy inteligentnych domów, są tworzone pod potrzeby użytkownika. Ich głównym celem jest zoptymalizowanie wygody użytkownika przy jak najniższym obciążeniu mediów. Systemy te potrafią być zaprojektowane tak by wyłączać światło w pokojach, w których nikogo niema. Załączać światło na zewnątrz lub podlewanie roślin, o określonych porach dnia lub nocy. Jako integrator instalacji domowych systemy inteligentnych domów są niezastąpione.

                Inwestowanie w dom to nie tylko inwestycja w ściany i mury. Wiele o tego jak się mieszka w danym miejscu zależy od tego, jak instalacje tam funkcjonują. Potrzeba ułatwiania sobie życia towarzyszy człowiekowi od lat, najważniejsze jest prawidłowe określenie najważniejszych dla siebie potrzeb i wdrożenie ich do swojego domu.


Facebook Google Youtube